SPRAWDŹ, CO WARTO WIEDZIEĆ O GRZYBOWIE

1. Serwis Gminy Kołobrzeg

2. Widok na plażę w Grzybowie

3. Serwis miasta Kołobrzeg

4. Komunikacja miejska Kołobrzeg

5. Serwis Grzybowa

6. Pomoc lekarska dla turystów

7. Gminne centrum sportu i rekreacji

8. Windsurfing w Dźwirzynie

9. Park linowy w Kołobrzegu

10. Latarnia morska w Kołobrzegu

11. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

12. Rejsy na Bornholm

13. Centrum atrakcji wojskowych w Kołobrzegu

14. Dziki Zachód w Zieleniewie

15. Aquapark w Kołobrzegu

16. Morskie rejsy wycieczkowe

17. Ogrody Hortulus w Dobrzycy

18. Kołobrzeg zabytki i ciekawe miejsca


BŁĘKITNA FLAGA – CERTYFIKATY 2019 - Grzybowo kolejny raz wyróżnione. 30.06.19.


Jak każdego roku międzynarodowe jury przyznawało wyróżnienia „Błękitnej Flagi” kąpieliskom i marinom na całym świecie. W Polsce wyróżnienia takie otrzymały 22 kąpieliska, a wśród nich nasza, piękna plaża w Grzybowie. Aby otrzymać takie wyróżnienie należy przez pierwsze cztery lata spełniać kryteria określone przez jury. Po tym okresie czasu otrzymuje się wyróżnienie i oznaczenie kąpieliska Błękitną Flagą.

Przy ocenie każdego kąpieliska brane są pod uwagę takie kryteria jak:

Czystość, jakość wody morskiej i konieczność jej kontrolowania przez odpowiednie służby co dwa tygodnie.

Obszar plaży i otoczenie musi być utrzymane w należytym porządku, musi być często sprzątana, zapewniona musi być odpowiednia ilość koszy na odpadki i ich segregacja, a także odpowiednia ilość urządzeń sanitarnych. Nie wolno wprowadzać na plażę zwierząt oraz wjeżdżać pojazdami mechanicznymi.

Kąpielisko musi być dostępne – zapewniony musi być dojazd transportem publicznym oraz ciągi piesze i rowerowe.

Gmina kąpieliska jest zobowiązana do prowadzenia wszelkich starań dotyczących edukacji ekologicznej wśród mieszkańców.

Osoby niepełnosprawne muszą mieć dostęp do kąpieliska – zapewnić należy miejsca parkingowe, podjazdy i urządzenia sanitarne.

Kąpielisko musi być przede wszystkim bezpieczne dla użytkowników. Zapewnić należy odpowiednią ilość ratowników na plaży i sprzęt ratunkowy, punkty sanitarne, pierwszej pomocy medycznej.

Poszukując miejsca na noclegi nad morzem, komfortowo wyposażone pokoje i kwatery, zwróćmy uwagę czy kąpielisko w danej miejscowości zostało wyróżnione błękitną flagą.

W 2019 roku Grzybowo po raz kolejny może się pochwalić takim wyróżnieniem i zapewnić odwiedzającym wczasowiczom spokojny i bezpieczny wypoczynek letni.


GRZYBOWO - Wielkie Wesele
Grzybowo w ostatnich trzech latach, a dokładnie podczas wakacji, organizuje największe na zachodnim pomorzu wesele. Od 2016 roku stało się już tradycją, że wczasowicze, którzy odwiedzają nas w pierwszej połowie lipca, mają okazję być gośćmi weselnymi na Wielkim Weselu w Grzybowie. Corocznie odbywa się ono na placu przy ul. Bałtyckiej w Grzybowie. Nad całością weselnych klimatów czuwa wodzirej oraz orkiestra, dzięki czemu zabawa trwa w najlepsze. Na weselników – wczasowiczów – czekają różne atrakcje oraz niespodzianki, gry i zabawy weselne, a także przepyszne posiłki. Przed rozpoczęciem wesela, para młoda tradycyjnie zajeżdża karocą, rodzice błogosławią młodych i rozpoczyna się wspólne szaleństwo weselne. A to czy para młoda jest prawdziwa, pozostawmy bez odpowiedzi. Wczasowicze, którzy zarezerwowali pokoje i noclegi w Grzybowie na termin 13 lipca2019r, będą mieli okazję wziąć udział w tej zabawie. Kto choćby raz miał okazję być gościem weselnym w Grzybowie, chętnie powraca na tę imprezę i rezerwuje pokoje, noclegi, w pierwszej połowie lipca. Coroczna zabawa przyciąga coraz to więcej gości weselnych.

Grzybowo nad morzem ponownie zorgamnizowało w 2019 roku Wielkie Wesele, które odbyło się w sobotę 13 lipca. Weselne klimaty, gry, zabawy, konkursy, muzyka i poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości. Tym razem Wielkie Wesele w Grzybowie było utrzymane w klimatach PRL-u. Para młoda zajechała na wesele, jak to w tamtych czasach bywało, samochodem marki Warszawa. Mieszkańcy Grzybowa, a także turyści, którzy zaplanowali wczasy zarezerwowali noclegi i pokoje na 13 lipca, mogli wziąć udział w tym hucznym weselu. Zabawy nie było końca, tymbardziej że pogoda w Grzybowie dopisała.

Uwieńczeniem wspaniałej zabawy były pokazy fajerwewrków. Wszystkich tych, którzy chcieliby wziąć udział w tej imprezie w przyszłym roku, powinni swój urlop planować w pierwszej połowie lipca. Grzybowo dysponuje dużą ilością miejsc noclegowych i dla każdego, kwatery, pokoje się znajdą. Chcąc mieć pewne noclegi należałoby pomyśleć o tym troszkę wcześniej.SUNRISE 2019  - Festiwal Muzyki Elektronicznej.Kolejny raz w naszym regionie odbył się w dniach 19-21 lipca 2019r Festiwal Muzyki Elektronicznej - Sunrise 2019. Przez ubiegłych 16 lat impreza ta organizowana była w oddalonym o 4-5 kilometrów od Grzybowa, Kołobrzegu. Z każdym rokiem impreza ta rozwijała się do tego stopnia, że przybrała trangę największej imprezy, festiwalu w Europie. Tym razem na festiwal organizatorzy zaprosili na teren byłego lotniska w Podczelu za Kołobrzegiem. Wielki plener tego miejsca dał tak duże możliwości organizatorom, że powstało wielkich 5 scen, gdzie przez weekend zagrało ponad stu wykonawców z całej Polski oraz zagranizy. Utworzono także wielkie masteczko dla uczestników z namiotami i domkami, strefy gastronomiczne i sanitarne, miejsca parkingowe dla przyjezdnych samochodem oraz wiele innych atrakcji. Do Kołobrzegu, Podczela oraz ościennych miejscowości przyjechało wiele osób, chcących wziąć udział w tej imprezie. Pokoje i noclegi były rezerwowane przez uczestników o wiele mięsięcy wcześniej. Byli również tacy, którzy kwatery na nocleg szukali do ostatniej chwili. Organizatorzy oraz władze miasta oznajmili, że festiwał w Podczelu był dobrym posunięciem i w następnych latach  również zostanie zorganizowany w Podczelu.